„ … Na ostatnim krańcu Górnego Śląska ku południowi, niedaleko Pszczyny leży wieś Goczałkowice-Zdrój, dziś słynna ze swego zdrojowiska, u którego liczni chorzy rok w rok szukają ulgi w ciężkich cierpieniach…”

tak w 1873 roku, a więc 10 lat po otwarciu pierwszego sezonu kuracyjnego o Goczałkowicach pisał „Dziennik Poznański”

Już ponad 150 lat w tutejszym Uzdrowisku leczymy dorosłych i dzieci ze schorzeniami narządu ruchu, ze schorzeniami kręgosłupa, reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Dziś Goczałkowice-Zdrój to prawdziwa perełka wśród śląskich ośrodków leczniczych. Między zabytkowymi budowlami powstał nowoczesny kompleks, w którym w ciągu roku przebywa ponad 10.000 pacjentów korzystających z szerokiej gamy usług medycznych.

Leczenie to prowadzimy zarówno w ramach stacjonarnej opieki medycznej w obrębie szpitala specjalistycznego, który ma dwa oddziały reumatologiczno-rehabilitacyjne a także w Sanatorium dla Dorosłych jak również opieki ambulatoryjnej w ramach poradni rehabilitacyjnej i poradni reumatologicznej i towarzyszących im poradni konsultacyjnych.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój jest jednym z większych na Śląsku kompleksów świadczących usługi rehabilitacyjne przy schorzeniach reumatologicznych. Posiadamy dobrze wyposażone sale służące do rehabilitacji pacjentów. W naszych gabinetach zabiegowych znajdują się nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne wspomagające leczenie. Jednak naszym największym atutem są naturalne surowce lecznicze z własnych złóż – solanka i borowina.

Profil leczniczy w naszym Uzdrowisku nie zmienił się od ponad stu lat. Zmieniły się tylko metody. Naturalne działanie solanki i okładów borowinowych uzupełniliśmy o najnowsze zdobycze techniki medycznej i farmakologii.

Z najbardziej tradycyjnych metod zastosowań, z jakich słynie nasze Uzdrowisko, należą kąpiel solankowa oraz zabiegi borowinowe. Goczałkowicka solanka ma stężenie 7,5%. Natomiast nasze złoże borowiny, czyli torfu leczniczego należą do najlepszych w kraju i posiadają atest Ministerstwa Zdrowia.

W Goczałkowicach, jako w jednym z pierwszych ośrodków lecznictwa uzdrowiskowego, zastosowano miejscową krioterapię w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Kontynuujemy ją do dzisiaj. Cieszy się ona wielkim powodzeniem pacjentów zwłaszcza z zapaleniem stawów.

Naszym pacjentom proponujemy także rehabilitację ruchową w dobrze wyposażonych salach gimnastycznych oraz ćwiczenia w basenach kąpielowych. W dziale fizykoterapii oferujemy szeroką gamę zabiegów, wśród nich: magnetoterapię i laseroterapię. Wśród zabiegów przyrodoleczniczych proponujemy Państwu różne kąpiele lecznicze, w tym kąpiel borowinową, kąpiel solankową, kąpiele ozonowe, kwasowęglowe, wirowe.

Częścią kompleksu Uzdrowiskowego jest specjalistyczny Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny zlokalizowany w 3-kondygnacyjnym budynku. Znajdują się tam dwa oddziały reumatologiczno-rehabilitacyjne.

Zakres leczenia Uzdrowiska na wszystkich rodzajach pobytów obejmuje m.in. zabiegi przyrodolecznicze:

 • balneoterapię (kąpiele solankowe, kąpiele borowinowe, kąpiele kwasowęglowe, okłady borowinowe, fasony borowinowe, ćwiczenia w basenie solankowym);
 • fizykoterapię (prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, prądy impulsowe, prądy elektromagnetyczne, ultradźwięki, stabilna galwanizacja);
 • światłolecznictwo, laseroterapię (naświetlania laserem biostymulującym);
 • masaż (wirowy, masaż podwodny, masaż klasyczny, masaż limfatyczny, masaż podciśnieniowy);
 • akupunkturę;
 • krioterapię (kriokomora z ćwiczeniami, mrożenie punktowe).

Baza zabiegowa składa się z ponad 50 różnych zabiegów.

Nasza baza zabiegowa

Działalność Uzdrowiska to nie tylko leczenie w oparciu o współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale również bogata i różnorodna oferta pełnopłatna

  Pobyty Pełnopłatne Rehabilitacyjne
 • Pełnopłatne pobyty Rehabilitacyjne dla osób, którym oddajemy możliwość decyzji o wyglądzie swojego pobytu. Wybór od długości pobytu, przez liczbę zabiegów po standard zakwaterowania.
  Poradnia Uzdrowiskowa
 • Możliwość skorzystania z naszej nowoczesnej bazy zabiegowej bez zakwaterowania na miejscu.
  Oferta diagnostyczno — laboratoryjna
 • Oferta na badania laboratoryjne czy wykonanie zdjęć rentgenowskich.
  Kosmetologia Naturalna „Borowinarium”
 • Borowina nie tylko doskonale sprawdza się jako surowiec stosowany w zabiegach leczniczych, ale też idealnie nadaję się do zabiegów kosmetycznych. Dzięki jej właściwościom skóra staje się zdrowa i elastyczna, a organizm oczyszcza się ze szkodliwych toksyn.
  Odnowa Biologiczna wraz z Jaskinią Solną
 • Codziennie udostępniamy Pawilon Hydroterapii dla wszystkich, którzy chcą podbudować swoje zdrowie. Oddajemy do dyspozycji basen solankowy, masaż wielostrumieniowy, łaźnie suchą, kabinę cieplną Infrared (IR), mini-siłownię. Dodatkowo można skorzystać z wielu dodatkowych zabiegów.
  Pub Labirynt oraz Kawiarnia Zdrojowa
 • Miejsca spotkań i relaksu po całodziennych zabiegach. Dzięki wieczorkom tanecznym można poznawać nowe osoby, wspólnie spędzając czas nie tylko na zabiegach.
  Oferta Cateringowa
 • Jedną z najważniejszym kwestii udanego pobytu jest dobre jedzenie, a ponieważ posiadamy własną kuchnie to z chęcią dzielimy się naszymi umiejętnościami gastronomicznymi.

Wszystkich szczegółowych oraz dodatkowych informacji dotyczących Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój uzyskają Państwo przeglądając naszą stronę internetową www.gozdroj.pl lub dzwoniąc do nas pod numer telefonu 32/449 20 20 lub 801 022 280