Sanatorium
Galeria zdjęć
Pobyty prywatne
Sklep

DLACZEGO MY!

 • Nowoczesna baza zabiegowa,
 • Naturalne surowce,
 • Komfortowe zakwaterowanie,
 • Mnogość atrakcji,
 • Idealna komunikacja,
 • Wysoki poziom wyżywienia,
 • Ciekawe wydarzenia.
Dlaczego warto nas odwiedzić?

Czasy wykonywanych przez nas zabiegów są naprawdę długie w porównaniu z innymi ośrodkami.

Bardzo się tym szczycimy, że pomimo czasu pośpiechu jaki zapanował, opieramy się temu trendowi.
Nie oszczędzamy na zdrowiu.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój w głównej mierze specjalizuje się w rehabilitacji narządu ruchu. Nieocenioną pomocą w leczeniu schorzeń zawdzięczamy naturalnym surowcom jakimi są BOROWINA oraz SOLANKA.

 

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój w ostatnich latach zainwestowało ogromne środki finansowe na poprawę bazy zabiegowej. Nasze działania nie tylko skupiły się na zakupie nowych urządzeń, ale postanowiliśmy zmodernizować wszystkie pawilony zabiegowe.

Dosłownie - zburzyliśmy ściany - aby polepszyć logistykę wykonywanych zabiegów zwiększając skuteczność zabiegów oraz komfort kuracjuszy.

Zdajemy sobie sprawę ze leczymy, zdajemy sobie z tego sprawę tak bardzo, że nic innego nie jest dla nas równie ważne.

 

Dlatego do zabiegów używamy tylko najlepszych możliwych technik i składników. Borowinę w naszej „kuchni" przygotowujemy na świeżo pod pawilonem zabiegowym w wielkich kotłach, tak aby nie straciła ona najmniejszej cząstki swoich właściwości leczniczych.

Najważniejsze w Uzdrowisku są zadowolenie i zdrowie naszych Kuracjuszy, dlatego zastanawiając się co zrobić, aby Kuracjusze mogli jeszcze więcej korzyści osiągnąć podczas pobytu w naszym Uzdrowisku - zaczęliśmy liczyć pobyty w osobodniach.

Perfekcyjna logistyka - coś czym się szczycimy - coś co jest bardzo doceniane przez naszych Kuracjuszy.

 

Dzięki wychodzeniu wiele lat wcześniej w przyszłość, udało się nam stworzyc bazę zabiegową skupioną w jednych miejscu, 4 pawilony zabiegowe połączone wspólnym korytarzem, wszystkie zabiegi w jedym miejscu, ponad 50 zabiegów w jednym miejscu. Perfekcyjna logistyka.

W Uzdrowisku na przekór innym ośrodkom nadal nie stosujemy „szwedzkiego stołu".

Dlaczego? Ponieważ uważamy, że leczyć można również wyżywieniem. Dzięki naszym dietetykom, którzy rozmawiając z Kuracjuszami potrafią tak im przypisać nie tylko odpowiednią dietę, ale i odpowiednie porcje, tak aby znacznie poprawić zdrowie i samopoczucie.

Posiadamy kilka różniących się pawilonów mieszkalnych, w jednym są większe pokoje, a z kolei inny jest bezpośrednio połaczony z traktem zabiegowym.

Zdajemy sobie sprawę, że nasze pokoje nie są stworzone na wzór najlepszych hoteli na świecie, ale bardzo sobie cenimy skromność i wygodę.

Modrzew, Krokus, Jaśmin, Wrzos, Rubin i Szafir - przyjemnie i wygodnie.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój dzięki położeniu na Śląsku znajduję się w strefie bardzo dobrze zurbanizowanej z mocno rozwiniętą komunikacją.

 

Przy Uzdrowisku znajduje się DK 1 oraz trakcja kolejowa łącząca Katowice z Bielsko-Białą. Pociągiem, autobusem, samochodem w prosty sposób można przyjechać do nas.

Tak, już od ponad 150 lat pomagamy naszym Kuracjuszom. Poprzez ten czas dużo się nauczyliśmy i wiemy, że tradycję nie tworzą nasze piękne budynki, a LUDZIE - nasi pracownicy.

Utrzymując politykę doświadczonego personelu potrafimy dopilnować, aby nasza ponad 150 letnia tradycja uzdrowiska wiecznie służyła Kuracjuszom.

Są rzeczy, których nie powinno opisywać się słowami.

Dzięki współpracy z grupą Foto Open'er pod przewodnictwem Pana Mieczysława Wielomskiego piękno Uzdrowiska zostało w niebanalny sposób uchwycone na fotografiach.

Efekt. Musicie Państwo sami zobaczyć. fotoopener.gozdroj.pl

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój jest położone w małej spokojnej miejscowości, która zapewnia nam coś wspaniałego - cisze i spokój.

I pomimo tak wspaniałych warunków zakłócamy tę ciszę różnorakimi zajęciami. Dni Goczałkowic, Festiwal Jacka Lecha, Festiwal Róż czy nawet Rajd Pojazdów Zabytkowych to tylko mała cząstka atrakcji jakie dla Państwa mamy przygotowane.

Można powiedzieć, że z Uzdrowiska wszędzie blisko.

W samej naszej miejscowości znajdują się przepiękne Ogrody Pokazowe Państwa Kapias oraz największy na południu sztuczny zbiornik wodny wraz z zaporą. A to tylko w naszej miejscowości. Dzięki sąsiedztwie Pszczyny, Bielska-Białej, Oświęcimia czy Katowic horyzont zostaje znacznie poszerzony o miejsca historyczne, kulturalne czy nawet rozrywkowe. Z Uzdrowiska wszędzie blisko.

W Uzdrowisku naprawdę staramy się, aby pobyt u nas był niezapomniany.

Analizując co jeszcze możemy zaoferować naszym Kuracjuszom zauważyliśmy, że nasza solanka doskonale nadaje się do tężni solankowej. Nie myśląc zbyt długo, sami zakasaliśmy rękawy i stworzyliśmy własną tężnię.

Udostępniamy to, co najlepsze.

Dzięki naszej Gminie, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój posiada jeden z najlepszych Parków Uzdrowiskowych doskonale nadających się do wspólnych spacerów.

Coraz częstsze sesje zdjęciowe zakochanych są tylko dowodem na magię tego miejsca.

Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe" dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe — pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum „żabi Kraj" zaprasza w niezwykłą podróż po wyjątkowych miejscach, na spotkanie z przyrodą, w otoczeniu dużej i małej, stojącej i płynącej wody, z ludźmi, którzy z pasją prezentują lokalną kulturę, rękodzieło, sztukę i żywe tradycje. Można tu, w malowniczych krajobrazach dowiedzieć się, na czym polega gospodarka stawowa i spróbować wielości smaków różnorodnych ryb słodkowodnych, tradycyjnych powoi lokalnie produkowanego wina. I skorzystać z walorów leczniczych bogactw tego terenu.

Opinie o miejscu
 • positive review  Bardzo urocze miasteczko z pięknym jeziorem i kafejkami.

  Katarzyna Kolibaba Avatar Katarzyna Kolibaba
  8 July 2019

  5 star review  Super zabiegi atmosfera!

  Grzegorz Dziekan Avatar Grzegorz Dziekan
  28 June 2014

  5 star review  Bardzo pieknie wyglada uzdrowisko jesienią wczoraj bylam i pięknie liście zmienily kolory jesienne�i mily spacerek wzdłuż jeziora�polecam to miejsce na spacery z dziećmi�

  Karo Lina Avatar Karo Lina
  16 October 2017

  positive review  Jak dla mnie super jestem pierwszy raz jak ma ktoś problemy zdrowotne dotyczące rehabilitacji ruchowej zabiegi naprawdę stawiają na nogi obsługa przemiła teren wokół bardzo piękny zdala od zgiełku aut przepiękny park wiele alejek spacerowych kto nie był warto zdecydować się na pobyt w Gwarku😍

  Janina Dunat Avatar Janina Dunat
  17 October 2018
 • 4 star review  Dopiero jestem od 30 ,05 przede mną 20 dni,ale jest ok.

  Andrzej Gruczek Avatar Andrzej Gruczek
  31 May 2018

  positive review  super opieka najlepsze zabiegi super podejście do kuracjuszy

  Teresa Boruta Avatar Teresa Boruta
  12 December 2018

  positive review  baza zabiegowa super park piekny

  Teresa Wojtala Avatar Teresa Wojtala
  17 September 2019

  5 star review  Mam Goczałkowice na zdjęciach i w pamięci z opinią na duże TAK! A w zamiarach - już niedługo odwiedziny!

  Alicja Kosiba-Lesiak Avatar Alicja Kosiba-Lesiak
  5 June 2016
 • positive review  Zbiegiem obsługa atmosfera

  Józefa Kwaśniak Avatar Józefa Kwaśniak
  27 September 2018

  5 star review  Cicha i spokojna okolia, a jeśli chodzi o zabiegi są wspaniałe, a i obsługa bardzo miła polecam.

  Monika Zarzyka Avatar Monika Zarzyka
  19 July 2017

  positive review  Als erste alle Anträge übersetzten!!!!!! weil hier ist keiner am Reception wer kann deutsch. Um ein Stempel zum erhalten als Beweis das man hier war, im Antrag von der Krankenkasse, soll Mann ganze Antrag übersetzen lassen. Kein Vertrauen für Besucher. Komisch dass ob Wohl sie arbeiten mit deutschen Krankenkassen haben sie keine Erfahrung mit Anträgen. Vor Paar Jahren wie wir hier waren, haben wir damit keine Probleme.

  Rainhard Walke Avatar Rainhard Walke
  3 September 2018

  4 star review  Bylam juz kolejny raz w Uzdrowsku i jestem zadowolona,jest tam mily personel,a po za tym jest super �

  Zofia Ela Avatar Zofia Ela
  12 May 2017
 • 4 star review  Z pobytu jestem zawsze zadowolony i naladowany energią �

  Mariusz Żyła Avatar Mariusz Żyła
  26 January 2017

  5 star review  super relaks dla młodszego i starszego

  Sylwia Czader Kubacka Avatar Sylwia Czader Kubacka
  19 April 2017

  5 star review  Baza zabiegowa i personel na 5+

  Dominika Kaczorowska Avatar Dominika Kaczorowska
  28 June 2014

  5 star review  Zabiegi na miejscu posiłki pyszne piękny park zadbany czyste powietrze jeziora jest mozliwosc w restauracji zdrowej wypić kawkę ogólnie Ok

  Urszula Milosz Avatar Urszula Milosz
  4 January 2017
 • 5 star review  Polecam pobyt w Goczałkowicach

  Urszula Kobier Avatar Urszula Kobier
  20 June 2016

  5 star review  Park przepiękny

  Mirosław Galczewski Avatar Mirosław Galczewski
  4 October 2016

  5 star review  Przepiękne miejsce! Jestem zauroczona scenerią, bogactwem roślin i porządkiem.Nie do wiary, że w tak uroczym miejscu, można spędzić wiele godzin i to bez opłaty. Dla głodnych lub spragnionych - do dyspozycji restauracja i kawiarnia. Jeszcze tam zawitam i gorąco polecam! Podobała mi się schludność i czystość otoczenia, zdrowe, zadbane rośliny, brak chwastów i szkodników roślin.Nie mogę pojąć, jak to jest możliwe utrzymać w takim stanie tak olbrzymią powierzchnię. Jesteście super!

  Kazimiera Błędowska Avatar Kazimiera Błędowska
  27 July 2017

  4 star review  Okolica bardzo ładna zabiegi profesjonalne obsługa z uśmiechem na twarzy posiłki da się przezyć a jak mało można sobie coś kupić grzybki tez mozna zbierac ☺�

  Krystyna Magdalińska Avatar Krystyna Magdalińska
  18 September 2016
 • 5 star review  No comment ,jest OK ! 5 gwiazdek jak najbardziej wskazane.

  Janusz Szymala Avatar Janusz Szymala
  20 August 2017

  5 star review  dobre zabiegi, miły personel

  Krystyna Dadak Avatar Krystyna Dadak
  9 February 2018

  5 star review  Goczałkowicach człowiek czuje się szanowany traktowany z godnością lekarze super,pielęgniarki zawsze uśmiechnięte nigdy nie zauważyłam by komuś odburknęły salowe grzeczne i zawsze czysto czyli jednym słowem raj dziękuję Irena Gryniewicz

  Irena Gryniewicz Avatar Irena Gryniewicz
  21 May 2016

  5 star review  super!!! zabiegi i personel extra

  Ter Esa Avatar Ter Esa
  23 January 2017
 • positive review  Piekne okolice, mila obsluga wszedzie !!!

  Kris Adach Avatar Kris Adach
  20 August 2018

  positive review  Bardzo dobra baza zabiegowa profesjonalna obsługa dobre wyżywienie jednym słowem jest super polecam leczenie w tej placówce.

  Henryka Piotrowska Avatar Henryka Piotrowska
  11 January 2019

  5 star review  Jest super. Baseny solankowe i to ciepełko�

  Wojtek Piela Avatar Wojtek Piela
  5 June 2017

  3 star review  Jest po prostu wspaniale zabiegi bardzo dobre dziewczyny bardzo ale to bardzo miłe

  Boguslawa Pawlik Avatar Boguslawa Pawlik
  12 December 2016
 • 1 star review  WSZYSTKO OK prócz bazy mieszkalnej

  Anna Kniaz Avatar Anna Kniaz
  19 September 2017

  5 star review  Świetna baza zabiegowa,uprzejmy personel... Coroczne zabiegi bardzo mi pomogły�Właśnie zaczęłam kolejną turę.

  Ewa Jasek Avatar Ewa Jasek
  6 July 2017

  5 star review  Polecam to były najpiękniejsze 3 dni spędzone w Sanatorium MODRZEW bardzo dziękujemy :)

  Iwona Orzechowska Avatar Iwona Orzechowska
  3 September 2013

  positive review  Piękne miejsce do wypoczynku. Gorąco polecam wszystkim.

  Wioletta Rozanka-Ulbrich Avatar Wioletta Rozanka-Ulbrich
  1 May 2019
 • 5 star review  Małe skromne ale bardzo urokliwe miejsce.Zdala od zgiełku. Zadbane....park z ławeczkami w cieniu,kawiarenki nad brzegiem jeziora.Drogi rowerowe i do długich spacerków. Mimo że nie byliśmy kuracjuszami zjedliśmy pyszny obiad w sanatorium Gwarek.Bardzo miła obsługa smaczne jedzenie,ceny przystępne.Nawet nasz piesek dostał miskę wody.

  Gabriela Kałużny Avatar Gabriela Kałużny
  16 August 2017

  1 star review  Jestem tu od tygodnia ale super zabiegi relaks miejsce do odpoczynku polecam

  Ewa Kaczmarek Avatar Ewa Kaczmarek
  19 July 2017

  positive review  Zabiegi, obsługa klienta wogule jest super

  Jerzy Gliniewicz Avatar Jerzy Gliniewicz
  17 June 2019

  5 star review  Cudowne miejsce

  Aleksandra Ewa Pela Avatar Aleksandra Ewa Pela
  31 July 2017
 • positive review  Super miejsce. Na pewno tu wrócę już niebawem. Polecam.

  Andrzej Surma Avatar Andrzej Surma
  16 August 2018

  positive review  jestem zadowolona z bardzo miłej obsługi i zabiegów rehabilitacyjnych

  Jolanta Załęska Avatar Jolanta Załęska
  11 May 2019

  5 star review  Jestem zachwycona i często wracam ludzie piękni tworzą to miejsce pozdrawiam

  Helena Pastuszka Avatar Helena Pastuszka
  21 February 2017

  positive review  polecam wszystko na 5 zabiegi super jedzenie dobre ,park fajny,miła obsługa , polecam na pewno wrócę na pewno

  Halina Kasparek Avatar Halina Kasparek
  12 April 2019

Warto do nas wpaść

Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze! Przyjedź i przekonaj się!

Masz pytania
Odwiedź nasz sklep