METODA FED to bezinwazyjny sposób leczenia skolioz opracowany przez profesora Sastre oparty na zastosowaniu kinezyterapii instrumentalnej wykonywanej za pomocą specjalistycznego urządzenia FED. Trójwymiarowy mechanizm działa przeciwnie do sił deformujących kręgosłup, wymuszając określoną postawę i pozytywne zmiany. W zależności od wady, możliwe efekty widoczne są już po 3 tygodniach.

Zabieg FED rozpoczyna się od  zabiegu fizykoterapeutycznego- ciepłolecznictwa, elektrostymulacji mięśni przykręgosłupowych w celu rozluźnienia, odżywienia i poprawy skuteczności całego zabiegu.  Następnie przechodzi się do etapu właściwego, który trwa 30 minut. Po sesji stosowana jest indywidualna kinezyterapia dziecka pod kontrolą fizykoterapeuty. Poniżej znajdziecie Państwo film przedstawiający przebieg zabiegu oraz opinię lekarską dotyczącą zalet terapii.

Wczesna diagnoza skoliozy, jak również szybkie wdrożenie terapii metodą FED, jest bardzo istotne, gdyż im młodszy wiek kostny dziecka i mniejsza wartość skrzywienia kręgosłupa, tym większa skuteczność. Dzięki leczeniu metodą FED możliwe jest ograniczenie progresji skoliozy do minimum, jak również zmniejsza się ryzyko leczenia operacyjnego.


Osoby zainteresowane leczeniem, prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 pod numerem telefonu 32/449 20 44 lub kontakt osobisty w budynku “Stokrotka”

Galeria zdjęć