Pula EKO – Inhalatorium z Eko-Zakątkiem w Goczałkowicach-Zdroju

Zachęcamy do udziału w głosowaniu w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego i zwracamy się z prośbą o oddanie głosu na nasz projekt w Puli EKO – Budowa Inhalatorium wraz
z EKO zakątkiem w Goczałkowicach-Zdroju.

Goczałkowice-Zdrój to miejscowość posiadająca statut uzdrowiska, na terenach którego wydobywane są surowce naturalne – borowina
i solanka. Dbając o działania ekologiczne oraz o ciągły wzrost zainteresowania turystyką uzdrowiskową, przedstawiamy nasz projekt Inhalatorium wraz z EKO-zakątkiem.

 

Inicjatywa ta zakłada stworzenie:

  • Jako pierwszej w Polsce hybrydowej tężni solankowej, do której wykorzystywany będzie nasz surowiec naturalny – solanka goczałkowicka. Zbudowany budynek będzie nawiązywał kształtem oraz wykończeniem do pozostałych budynków.
  • Wiata samochodowa wyposażona w stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, rowerów i hulajnóg z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, która zasilana będzie instalacją fotowoltaiczną.
  • Wygospodarowanie obszaru do stworzenia stref spełniających funkcje naukowo-poznawcze, w których będą przeprowadzane doświadczenia i obserwacje w zakresie wykorzystania pozabiegowej borowiny leczniczej. „Poletka doświadczalne” będą służyły do zobrazowania, w jaki sposób możemy wykorzystać odpady borowinowe dla roślinności.
  • Wykonanie domków dla jeży, hoteli dla owadów, budek lęgowych, poidełek dla ptaków i nietoperzy. Jest to istotne w związku z potrzebą roślin do zapylania kwiatostanów oraz bliskością z obszarem Natura 2000.
  • Budowa zbiornika wody deszczowej gromadzonej z dachu tężni i wiaty samochodowej, będzie to miejsce stanowiące naturalny element EKO-zakątka.

 

Instrukcja głosowania

W dniach od 1 do 19 września odwiedź stronę http://www.bo.slaskie.pl

Wejdź do zakładki „Głosuj”

 

Wybierz zadania Clipboard 13

Możesz oddać maksymalnie 3 punkty na zadania w puli EKO oraz 3 punkty w puli REGIO z dowolnych 7 podregionów (przydzielasz od 1-3 punktów).

 

Password 10

Uwierzytelnij się

W formularzu podaj swoje imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki oraz numer telefonu.

 

Warning 4Pamiętaj! Głosować możesz tylko raz.

 

Mouse 11

Potwierdź swój wybór klikając przycisk WYŚLIJ

 

Smartphone 3 Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z kodem, który pozwoli na weryfikację danych i zapisanie Twoich głosów. Wpisz kod na stronie i kliknij zatwierdź.

 

Ogłoszenie wyników we wrześniu 2021 roku!

Galeria zdjęć