Sanatorium

W Sanatorium Uzdrowiskowym dla Dorosłych leczy się głównie choroby narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem chorób reumatologicznych i ortopedycznych, a także choroby neurologiczne. Leczy się tutaj także choroby naczyń obwodowych, schorzenia laryngologiczne oraz przeprowadza rehabilitację osób z cukrzycą.

Sanatorium dysponuje bazą noclegową w pokojach 1, 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, rozmieszczonych w pawilonach: ‘Azalia’, ‘Magnolia’, ‘Limba’. W czasie pobytu zapewniona jest całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska, zabiegi rehabilitacyjne i balneologiczne. Uzdrowisko dysponuje własną bazą diagnostyczną : zakład radiologii, laboratorium analityczne, pracownie diagnostyczne (spirometria, badania naczyniowe). W leczeniu chorych stosowane są tradycyjne metody leczenia wykorzystujące naturalne surowce lecznicze, w tym solanki i borowiny.

  Całodzienne wyżywienie w sanatorium oparte jest o indywidualnie dobrane różnego rodzaju diety, m.in.:

 • dietę podstawową,
 • dietę lekkostrawną,
 • dietę z ograniczaniem łatwo przyswajalnych węglowodanów dla chorych na cukrzycę,
 • dietę ubogo energetyczna

 

Azalia

Sanatorium Azalia dysponuje bazą noclegową w pokojach 2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Sanatorium posiada wszelkie udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest od budynku sanatoryjnego około 200 metrów, tak jak również Jadalnia Uzdrowiskowa.

 

Magnolia

Sanatorium Magnolia dysponuje bazą noclegową w pokojach 1,2 i 3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz bez pełnego węzła sanitarnego. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest od budynku sanatoryjnego około 150 metrów, tak jak również Jadalnia Uzdrowiskowa.

 

Limba

Sanatorium Limba dysponuje bazą noclegową w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Zakład Przyrodoleczniczy oddalony jest od budynku sanatoryjnego około 250 metrów, tak jak również Jadalnia Uzdrowiskowa.

 

 

 

Szpital Reumatologiczno—Rehabilitacyjny

 

Szpital dysponuje 104 łóżkami w dwóch oddziałach: Reumatologicznym oraz Rehabilitacyjnym, ponad to połączony jest z Zakładem Przyrodoleczniczym, gdzie pacjenci mają możliwość odzyskać sprawność fizyczną.

Schorzenia objęte leczeniem:

 • Choroby reumatyczne (reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby układowe tkanki łącznej),
 • Choroby zwyrodnieniowe stawów obwodowych i kręgosłupa,
 • Choroby metaboliczne (np. dna moczanowa),
 • Wady narządu ruchu, stany po urazach i zabiegach ortopedycznych, Osteoporoza,
 • Choroby tętnic (miażdżycowej zarostowe zapalenie tętnic).

W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia szpital zapewnia:

 • Całodobową opiekę medyczną,
 • Specjalistyczną diagnostykę,
 • Leczenie farmakologiczne,
 • Rehabilitację ruchową,
 • Leczenie balneologiczne ( z użyciem tworzyw naturalnych jak solanka i borowiny z własnych złóż),
 • Wyżywienie i zakwaterowanie.

Szpital przyjmuje chorych z terenu całej Polski. Leczenie finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

 

 

Oddział Reumatologiczny

Zasady kierowania i przyjęć:

Na oddział Reumatologiczny kierować może lekarz rodzinny POZ oraz lekarze poradni specjalistycznych, wypełniając skierowanie bezpośrednio do naszej placówki. Pacjenci są przyjmowani w kolejności skierowań, w miarę wolnych miejsc lub w trybie pilnym.

Wystawione skierowanie należy dostarczyć osobiście do Działu Obsługi Medycznej lub drogą pocztową na adres:

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój sp. z o.o.
Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny
Dział Obsługi Medycznej
ul. Uzdrowiskowa 54
43–230 Goczałkowice-Zdrój

Oddział Rehabilitacyjny

Zasady kierowania i przyjęć:

Na Oddział Rehabilitacyjny skierowanie jest wystawiane przez: lekarzy oddziałów urazowo—ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, oraz wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych. W przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych skierowanie może być również wystawione przez lekarza poradni rehabilitacyjnej, neurologicznej, urazowo—ortopedycznej i reumatologicznej. Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna lub kopia, potwierdzająca rozpoznanie. Pacjenci są przyjmowani w kolejności skierowań, w miarę wolnych miejsc lub w trybie pilnym.

Wystawione skierowanie należy dostarczyć osobiście do Działu Obsługi Medycznej lub drogą pocztową na adres:

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój sp. z o.o.
Szpital Reumatologiczno-Rehabilitacyjny
Dział Obsługi Medycznej
ul. Uzdrowiskowa 54
43–230 Goczałkowice-Zdrój