Inhalacje w naszym Uzdrowisku

Inhalacje to zabiegi lecznicze polegające na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora) lub nebulizatora, bądź przez wdychanie par wrzącego płynu. Do inhalacji używa się leków działających rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, ułatwiających wykrztuszanie wydzieliny, działających przeciwzapalnie i antybiotyków. Inhalacje najczęściej stosowane są w astmie oskrzelowej, ostrych i przewlekłych stanach zapalnych dróg oddechowy.

INHALACJE PNEUMATYCZNE

W zabiegu tym wykorzystywany jest inhalator pneumatyczny, który zmienia płynną postać leku w aerozol. Umożliwia to głębokie wnikanie ściśle określonej dawki leku do układu oddechowego pacjenta i dokładne jego wchłanianie w drzewie oskrzelowym i pęcherzykach płucnych. Wskazaniem jest leczenie zatok nosowych, oskrzeli i płuc, w takich chorobach jak i astma, alergie oraz mukowiscydoza.

Czas trwania zabiegu: 15 minut
Cena zabiegu: 14zł

 

TERAPIA ZJONIZOWANYM POWIETRZEM – IONOMED

Ionomed to innowacja w leczeniu i profilaktyce szeregu chorób przewlekłych, w tym chorób układu krążenia. Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnie dobranych programów. Polega na wprowadzaniu do organizmu odpowiedniej ilości czystego, zjonizowanego tlenu, dzięki czemu poprawia wygląd, kondycję skóry, usprawnia metabolizm, poprawia samopoczucie oraz wzmacnia układ immunologiczny.

(Czas trwania zabiegu: minut)
Cena zabiegu: 14zł

INHALACJE GRUPOWE w JASKINI SOLNEJ

Mikroklimat jaskini zwiększa odporność organizmu, działa profilaktycznie i wspomagająco w problemach górnych i dolnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, astma, alergia), łagodzi skutki stresu, nerwic, niweluje stany przemęczenia, leczy bezsenność, wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy, schorzeń naczyniowo-sercowych, dermatologicznych i innych.

Spokojna, relaksująca muzyka działa uspokajająco na nasz organizm i pozwala pozbyć się uczucia zmęczenia. Stworzone w jaskini solnej warunki przywracają i regulują naszą kondycję psychofizyczną. Po kilku zabiegach w jaskini poprawia się wydolność naszego organizmu, skuteczniej działają zażywane leki.

Czas trwania zabiegu: 45minut
Cena zabiegu: 10/7zł normalny/ulgowy bilet

Zobacz video

Galeria zdjęć